2016. március 26., szombat

J. L. Armentrout - Shadows (Luxen 0,5)




Fülszöveg: Dawson Black mindenre számított, csak Bethany Williamsre nem. Egy luxen, vagyis egy földre szállt idegen számára a földi lányok, nos…, érdekesek. De mivel a luxeneknek titokban kell tartaniuk valódi kilétüket, őrültség lenne beleszeretni az egyikbe. Veszedelmes. Kísértő. Tilos.. Bethany nem tagadhatja le a közte és Dawson közt azonnal létrejött kapcsolatot. És bár nincs szüksége a szerelem bonyodalmaira, mégsem tud távol maradni tőle. Valahányszor összenéznek, Bethany beleszédül. Elbűvölte. Vonzza. Szereti. Dawson titka megváltoztatja Bethany életét… és veszélybe is sodorja a lányt. De még Dawson sem tehet kockára mindent egyetlen emberlányért. A sors azonban elkerülhetetlen… akárcsak a szerelem.
Előszó: Nagyon vártam a magyar kiadást, a Shadows talán a Luxen széria eddigi legjobb kötete. Az Opposition utáni hatalmas csalódásra igazi gyógyír volt minden egyes oldala! 


Értékelés: 5/5 Nagyon ritkán sírom el magam egy-egy történet miatt, de ennek a kis kiegészítő kötetnek sikerült könnyeket csalnia a szemembe annak ellenére is, hogy konkrétan újraolvasás volt. Le a kalappal Miks-Rédai Viktória előtt a csodás munkáért! A magyar kiadás 100%-ban átadja azt a hangulatot, amit a könyv eredeti nyelven nyújt. 
  Dawson és Bethany kettőse egyszerűen csodálatos! Látszik, hogy Armentrout nem csapta össze a történetet. Imádtam a két karakter közötti szikrázást és azt, hogy Dawson teljesen elvesztette az eszét, mikor meglátta Betht. Annak pedig kifejezetten örültem, hogy "ellentmondva a YA szentírásnak", a cselekmény nagy részét Dawson szemszögéből követhettük nyomon. Persze nem egy ilyen könyv van már a piacon, de akkor is ritkaságszámba megy. Az érettségi előtt alig egy hónappal nagyon sokat jelentett az a rengeteg nevetés és izgalom amit a Shadows-nak köszönhetően átéltem. Sokat nevettem és legalább ugyan annyit sírtam is. Több ehhez hasonló könyv kellene a magyar könyvesboltok polcaira. Armentrout pedig szedje szépen össze magát, mert tud ő még különbet is alkotni! 
 16 éves kortól ajánlom minden YA és fantasy rajongónak. 


Montázs&Szereposztás: 




2016. március 23., szerda

George R. R. Martin - Lázálom 


Fülszöveg: Abner Marshra, a balsorstól hajszolt hajóskapitányra végre rámosolyog a szerencse, amikor egy titokzatos idegen segítségével megépítheti álmai gőzösét, amely a legjobb istenverte hajó lesz az egész Mississippin. De mi álmaink ára? Mit akarhat a távolról érkezett Joshua York és nála is különösebb barátai, akik csak éjjelente tűnnek elő a Lázálom fedélzetén? 1857 fülledt nyarán a vén folyamördög hullámai a vér ízét sodorják magukkal…
A Lázálom úgy tűnik ki ragyogó mivoltában a többi rémregény közül, ahogyan a hold tündököl a Mississippi hullámai fölött. Elegáns, izgalmas, a klasszikus regényírás legjobb hagyományait felelevenítő mű, amelyet képtelenség letenni.





Előszó: George R. R. Martin az egyik legnagyobb kedvencem. A Tűz és Jég dala után azonban kissé félve kezdtem bele e a Lázálomba, hisz a modern irodalom csak úgy ontja magából romantikába burkolt vámpír történeteket. Martinnak mégis sikerült valami újat, valami egyedit alkotnia. 


A vad folyók edzette Abner Marsh sosem volt túl szép, vagy túl okos. Erénye a becsületében és a jó felfogásában rejlett, az élet mégsem bánt vele kesztyűs kézzel. Miután a jég tönkretette gőzhajó vállalkozását, egy új esélyt ad neki a sors Joshua York képében. A titokzatos fiatal férfi minden álma egy gőzhajó és egy tapasztalt gőzhajós aki segít neki elkormányozni azt. Habár Marsh kezdetben bizalmatlanul állt York társulási ajánlatához, végül a két férfi mégis meg tud egyezni. Abner annyi pénzt kap amennyit csak szeretne, újraindíthatja a vállalkozását és megépítheti álmai gőzösét, egy feltétellel: Nem kérdezősködik. De ez az alku a pokolban köttetett. Éhes tekintetek leselkednek a gyönyörű és vad Mississippi partjain. A bűn és a romlottság mindent áthat, még magát a Lázálmot is. Abner végül egy olyan átkozott mesevilágba csöppen ahol nem csak a jónak, de a gonosznak is két arca van. A kérdés már csak az, hogy képes lesz-e különbséget tenni a kettő között, vagy a gonosz felülkerekedik rajta és elvesz tőle mindent amiért eddigi élete során harcolt. 
 A közeli rabszolga-öbölben valami szörnyű és rettenetes lakozik. Remegő ajkak és félve elsuttogott szavak viszik hírét a felfoghatatlannak. Damon Julian az éjszaka ura rabszolgaságba taszítva egész népét uralkodik egy vérből és halálból felépített királyságon, de birodalma alapjaiban megremegni látszik, mikor új kihívója akad. 

Értékelés: 5/5: Megrázóan egyedi és az utolsó pontosvesszőig borzongatóan izgalmas fantasy regény. George R. R. Martin még egy olyan lerágott csontból is képes kihozni valami újat, mint a vámpírsztori. De óva intek minden szép lelkű olvasót! Ez a regény nem egy rózsaszín ködös leányálom. Martin vámpírjaitól nem véd sem kereszt sem fokhagyma, sem egyéb házi praktika.. Nincsenek romantikába burkolt misztikus lények, sem hős szerelemes lovagok. Csak a sötét és kegyetlen éj, ami mindent felemészt. 18 éves kortól ajánlom minden fantasy rajongónak. A Lázálom igazi csemege volt a begyöpösödött vámpírsztorik után



Montázs:




2016. március 19., szombat

Kelly Oram - Cinder és Ella


Fülszöveg: Ella élete minden, csak nem tündérmese. Nyolc hónapja vesztette el édesanyját egy balesetben, ő pedig súlyos sérüléseket szenvedett. Most gyerekkora óta nem látott apjához meg annak új családjához kell költöznie. Mesés… Egyvalaki tartja benne a lelket: Cinder, akivel évek óta barátok a neten, de sosem találkoztak. Ella annyit tud, hogy a srác vicces, szexi, okos, és ugyanakkora könyvmoly, mint ő. (Á, egyáltalán nem az esete…) Fogalma sincs, hogy Cinder az egyik legmenőbb hollywoodi színész, aki a kedvenc fantasyregényükből készült filmben játssza a herceget. Vajon képest a valóságban is tündérmesévé változtatni Ella életét?
Előszó: Nem mondhatnám, hogy sokat vártam ettől a könyvtől. A fülszöveg alapján egy tipikus love story-ra számítottam, így nem is terveztem, hogy írni fogok róla a blogon. Egy hétvégi kikapcsolódásnak indult, de annál sokkal több lett. Egy brazil szappanoperákat megszégyenítő karakterdráma. 

Nálam valahogy kimaradtak a kortárs tiniregények, így nem is csoda, hogy ez volt életem első "LOL" könyve. A rózsaszín történetek általában megfekszik a gyomromat, és olyankor nem szokásom véka alá rejteni a negatív véleményemet sem. Pedig az ilyen könyvekre nagyon is szükség van, és gyakran tudnak meglepetést okozni a hozzám hasonló előítéletes olvasóknak. Talán mégsem olyan habos-babosak a LOL könyvek? 
  Ella történetét bármelyik brazil szappanopera megirigyelné! Miután egy autóbalesetben elvesztette édesanyját és testének  2/3-a megégett, Ella élete kész katasztrófa lett. A testileg-lelkileg sérült lánynak meg kell tanulnia túlélni mindazt a szörnyűséget, amit L.A. tartogat számára. Egyetlen támasza egy anonimitásba burkolózó fiú, Cinder aki bármire képes lenne érte (azon kívül, hogy személyesen találkozzanak). Végül a sors úgy hozza, hogy kénytelen túllépni az anonimitáson. A kérdés már csak az, hogy túlélik-e a rájuk váró megpróbáltatásokat, vagy mind a ketten elbuknak? 
  
Értékelés: 3,5/5 Nem lett a kedvencem, de érdekes olvasmány volt. Ella története igazán megrázó, ahogy az is, hogy milyen kegyetlenek tudnak lenni az emberek, ha valaki kilóg a sorból. Kellemesen csalódtam benne, de nem hiszem, hogy bármikor újraolvasnám. 3,5 csillagot adok rá a tucat-történet miatt. Több száz ehhez hasonló könyv van már a piacon, így sajnos nem tudtam találni benne semmi egyedit. Habár Vivian karakterét nagyon megkedveltem, de ez sem javított sokat a helyzeten. A borító valami borzalmas, de legalább a gerince szép. Nem mélyenszántó történet, de néha kell az ember életébe egy kis "tündérmese". 12 éves kortól. 

Montázs:













2016. március 16., szerda

Böszörményi Gyula - A Rudnay gyilkosságok 

Ambrózy báró esetei 2.


Fülszöveg: 1900 ősze. Budapest székesfőváros a perzsa sah látogatására készül. A titokzatos keleti uralkodó teljes udvarházával egyetemben járja be Európát, mindenhol rendkívüli érdeklődést, sőt rajongást váltva ki. Rudnay Béla rendőrfőkapitányt azonban egészen más nyomasztja: kereken hét olyan gyilkossági ügy aktája hever az asztalán, amit a legkiválóbb detektívjei sem voltak képesek felderíteni. Az eltűnt Hangay Emma kisasszony megtalálására tett kudarcos kísérlet után Ambrózy báró elvállalja eme különös eseteket, melyek teljességgel érthetetlenek. Vajon a ferencvárosi szatócs miért ölte meg a Bécsből öngyilkossági szándékkal Budapestre érkező festőt – a frissen alkalmazott cselédlány miért mérgezte meg úrnője édesanyját, akit addig sohasem látott – a hamburgi kémiatanár miért utazott Triesztbe, hogy ott a vonaton lelőjön egy általa sohasem látott, tízéves kisfiút – és a pesti kocsmárosnak ugyan mi oka lehetett vidékre ruccanni, hogy aztán a puszta közepén meggyilkoljon egy idős cselédasszonyt? A minden lében kanál Hangay Mili kisasszony és az ő morc bárója nyomozásba kezd, nem tudván, hogy életük máris veszélyben forog.

Előszó: Ez a könyv a lassú gyilkosok királynője! Először magához édesget a lélegzetelállítóan szép borítójával, majd rabul ejt a szikrázóan izgalmas cselekményével. Böszörményi Gyula azon kortárs írók közé tartozik, akikről még 50 év múlva is beszélni fognak.

Nincs is annál jobb érzés, mikor egy könyv annyira magával ragad, hogy nem tudod letenni. Mili és Richárd folyamatos küzdelme lángra lobbantotta az utolsó porszemig tökéletesen hiteles és precíz cselekményt. Ez a könyv egy 200 fokon égő irodalmi nagyágyú, ami megfog és nem ereszt. Ha eleged van a rózsaszín ködből és a klisés karakterekből, csapj fel egy Böszörményi könyvet! Nem fogsz csalódni, ezt garantálom!


Értékelés: 5/5 Nagy elvárásokkal kezdtem neki A Rudnay-gyilkosságok-nak, hisz már az első rész is kiemelkedően nívósra sikeredett. Kicsit talán féltem is, hogy nem lesz rám akkora hatással, mint a Leányrablás Budapesten, de tévedtem, túlszárnyalja azt!
  Richárd és Mili kettőse akár csak a tűz és a víz! Imádtam a közös jeleneteiket, ahogy segítik és védelmezik egymást. Agáta mama sokatmondó megjegyzéseitől nagyon jókat nevettem. S habár elmaradt a nagy összeborulás, mégsem csalódtam. A cselekmény iszonyatosan pörgős és izgalmas volt, Emma sorsa pedig már önmagában megér egy misét. Az a lány egy viktoriánus terminátor!  Külön öröm volt, hogy végre egy kliséktől mentes regényt olvashattunk egyedi karakterekkel Ambrózy Richárd testi hibái ellenére is egy magával ragadó személyiség, akit külön vényre kellene felírni. (Intelligencia és sárm ó yeah.) És végre! Végre valahára nem egy szájtáti lányt kaptunk. Mili egy okos és céltudatos hősnő, aki bármire képes lenne a szeretteiért, és azért, hogy az ő mufurc bárója végre valahára elismerje. Imádtam a párharcukat, és azt, ahogy fokozatosan tudhattunk meg apró kis részleteket Richárd múltjából. Nyilvánvalóan a java még csak most jön, hisz készül a 3. és egyben befejező rész is, ahol remélhetőleg fény derül majd a báró titkaira, és arra a titokzatos rózsa csokorra is. Én nagyon imádtam ezt a könyvet. Minden egyes oldala kész felüdülés volt! Szívből tudom ajánlani kortól és nemtől függetlenül! Minden könyvespolc nélkülözhetetlen eleme egy Böszörményi könyv. :)


Montázs&Szereposztás








2016. március 2., szerda

Kiera Cass - Az igazi


Fülszöveg: A párválasztó kezdetekor a lányok még harmincöten voltak, de közülük csak egy nyerhet. Eljött az idő, hogy a korona végre a győztes fejére kerüljön. Amikor beválogatták a Párválasztóba, America még csak nem is álmodott arról, hogy valaha eljuthat a korona közelébe – vagy Maxon herceg szívéhez. Ahogy azonban egyre közeleg a versengés vége, és a palota falain túl fokozódik a fenyegető veszély, America rádöbben arra, hogy mennyi mindent veszíthet – és hogy milyen keményen kell küzdenie a vágyott jövőért. "Egyik kezem Maxonéban pihent, arcomat a mellkasára fektettem. Ő a fejem tetején nyugtatta az állát, így forogtunk az eső zenéjére. Abban a pillanatban biztosra vettem, hogy van közös jövőnk. Ha ilyen érzés, amikor együtt vagyunk, akkor valahogy rá fogunk találni az útra, amely visszavezet bennünket egymáshoz."

Előszó: Sosem hittem volna, hogy lehet egy könyvet ennyire utálni! Az igazi egy tündérmesének indult, melynek minden egyes oldalát imádtam, aztán jött az utolsó 50 oldal, és tönkretett mindent. A The One ékes példa az írói hanyagságra. 


Értékelés: 3/5 Őszintén szólva hatalmasat csalódtam ebben a könyvben! Kár is lenne tagadni, hogy a sorozat eddigi legjobb kötete, de ez a végeredményen már nem tud javítani. Az igazi-ban végre megismerhettük a karakterek valódi arcát. America-t a kezdeti hisztik ellenére is meg tudtam kedvelni, és az ítélkezős jelenet után hatalmasat nőtt a szememben; ráadásul még új kedvencet is avattam. Oldalról-oldalra egyre izgalmasabb lett a történet. Végre Maxon is kezdett megnyílni, de aztán kimutatta a foga fehérjét. Idegőrlő volt, ahogy America-val 260 oldalon át kerülgették egymást, miközben nyilvánvaló volt, hogy mind a ketten szerelmesek. Fel sem tudtam fogni, hogy Maxon nem tudta értelmezni a jeleket és annak ellenére, hogy fűt-fát ígérgetett America-nak, még mindig megtartotta Kriss-t B-tervnek. De ezzel talán még nem is lett volna akkora baj, hisz rengeteg meghitt America+Maxon pillanatot kaptunk, mikor kölcsönösen kimutatták az egymás iránti gyengédségüket.
  Talán a karakterfejlődések tették igazán tökéletessé ezt a könyvet. Sosem hittem volna, hogy megkedvelem az Elit tagjait, de a közös beszélgetős részek, és a színvallások után Celeste lett az új favoritom! Hihetetlen, hogy mennyi minden lakozhat egy-egy karakter lelkében! Az igazi oldalról-oldara tökéletesen lett felépítve. A több szálú karakterfejlődés és a cselekményvezetés egyszerűen tökéletes! De aztán, az írónőnek sikerült teljesen lerombolnia a 3 részen át precízen felépített mesterművet. 

Innentől kezdve az értékelés spoileres cselekményleírást tartalmaz!

Mikor Maxon végre-valahára a tettek mezejére lépett, és szerelmet vallott America-nak, úgy olvadoztam, mint akciós pálcikás jégkrém egy forró nyári napon. Aztán a herceg mindent tönkretett... Mikor a helyzetet félreértve önmagából kifordulva porig alázta America-t, őszintén szólva meggyűlöltem. Én nem ezt a herceget ismertem. Nem ezt a reakciók vártam tőle. Persze a kiborulása érthető volt, de az a Maxon Schrave akit megismerhettünk, sosem viselkedett volna így, főleg nem America-val. Ezt megtetézve az írónő átvitte a Nagy Ő-nek induló történetet egy olyan korhatáros kaszabolós filmbe, amit még George R. R. Martin is megirigyelt volna. Ráadásul rengeteg karakter halála teljesen értelmetlen volt. Fel sem tudtam fogni, hogy miért kellet Celeste-nek és Amberly királynőnek meghalnia. És itt még nem ért véget a tortúra. Miután Maxon futatta a Clarkson király 2.0-ás szoftvert, és megalázta majd megszégyenítette America-t hirtelen szerelmet vallott neki, majd mindenki boldogan élt míg meg nem.. Az az erős és független női karakter, akit főhősnőnk megtestesít, nem tűrte volna a herceg viselkedését. Nem hagyta volna, hogy így beszéljenek vele következmények nélkül.

Spoiler vége, nyugodtan olvass tovább! :)

Fogalmam sincs, hogy miért kellett így végződnie ennek a történetnek, de ahogy olvastam a kritikákat, nem csak én vagyok így vele. Talán elfáradt az írónő, vagy egyszerűen kifutott az időből.. Csakis ez lehet a magyarázat arra, hogy összecsapta élete talán legkiemelkedőbb művét. Nagyon nagy jóindulattal adtam 3 csillagot. Hisz annyi minden volt még ebben a történetben! Annyi mindent lehetett volna még írni Maxon és America életéről, még ha az külön utakon is folytatódik.! Ettől függetlenül csak azt tudom ajánlani, hogy olvasd el, mert az utolsó 50 oldal borzalmaitól eltekintve ez egy fantasztikus történet, amin rengeteget lehet sírni, nevetni és persze idegeskedni. Egy javaslat: ha nem akarod megutálni, az alábbi részeket ne olvasd el: 297-301. oldal 310-313. oldal. Ez persze csak egy javaslat. A kiemelt részek nélkül csak ajánlani tudom! :)  Ide kattintva -15%-al tudod megrendelni a könyvet.


Kollázs:


A képen Joey Graceffa és Audrey Hollister

Értékeléseim a sorozat korábbi részeiről: